Kurduğumuz Sistemler

VESDA Çok Hassas Hava Çekmeli Duman Algılama Sistemleri

VESDA Çok Hassas Hava Çekmeli Duman Algılama Sistemleri

Vesda Çok Hassas Hava Çekmeli Duman Algılama Sistemleri

VESDA çok hassas hava çekmeli duman detektörleri, klasik yöntemlerle duman algılamanın zor ve sonuçlarının yeterli olmadığı her türden uygulamada ihtiyaç duyacağınız yüksek performansı garanti etmektedir. İster çok temiz, ister çok kirli, ister çok yüksek, ister çok dar ve ulaşılamaz olsun, VESDA dedektörler ile hassas ve kararlı bir yangın algılama mümkündür. VESDA dedektörlerin kullanıldığı Bilgi İşlem Merkezleri ve Telekom Tesisleri, Endüstriyel Tesisler, Depolar ve Tarihi Binalar bunlar arasında sayılabilir.

VESDA "Teknolojide Öncü"

VESDA çok hassas hava çekmeli duman algılama amacıyla ilk geliştirilen ve tartışmasız en ileri teknolojiye sahip olan üründür. Çok Erken Duman Algılama Cihazı (Very Early Smoke Detection Apparatus) tanımlamasının baş harflerinden türetilen VESDA markası tüm dünyada bu tip sistemleri tarif eden sözcük haline gelmiştir. VESDA ileri teknoloji ve benzersiz performansıyla dünya üzerinde kurulu sistemler arasında en çok referansa ve %50'nin çok üzerinde bir pazar payına sahiptir. VESDA dedektörler dünyanın her köşesinde kabul gören UL, FM, LPCB, VdS gibi uluslararası ve GOST gibi lokal sertifikalara da sahiptir.

Güçlü Tasarım ve Uygulama Desteği

EEC, birçok yeni teknolojide olduğu gibi VESDA dedektörlerin de Türkiye'ye tanıştırılmasında öncü rol oynamıştır. 1995 yılında yapılan ilk VESDA uygulamasından bu güne her tipten birçok uygulamada binlerce dedektör başarıyla uygulanmıştır. EEC güçlü mühendislik ekibiyle tasarımdan, uygulama ve bakıma kadar tüm aşamalarda EN 54-20 standardıyla ve TÜYAK Hava Çekmeli Duman Dedektörü Sistemleri Uygulama Kılavuzu ile uyumlu çözümler sunmaktadır.

Genel Özellikler

Hava çekmeli duman algılamada pazar lideri olan Xtralis, VESDA teknolojisiyle bu alanda standartları oluşturan ve yukarıya taşıyan firma konumundadır. Çok geniş ürün portföyü ile her tip ve büyüklükteki uygulamalara cevap verebilmektedir.

  • Değişik tip ve kapasiteli dedektör seçenekleri
  • Yanıcı/patlayıcı ve zorlu endüstriyel ortamlar için özel dedektör çözümleri
  • Tekrar kalibrasyon ihtiyacı gerektirmeyen lazer algılama hücresi
  • İki kademeli değiştirilebilir filtre
  • Ultrasonik hava akış sensörü
  • Otomatik öğrenme modu ile kolay ve doğru programlama imkanı
  • Çok geniş hassasiyet aralığı ve programlanabilir 4 ayrı alarm seviyesi
  • Lokal veya uzak izleme için gösterge üniteleri
  • Grafik tabanlı izleme ve yönetim yazılımı