Kurduğumuz Sistemler

EDWARDS Yangın Alarm Sistemleri

EDWARDS Yangın Alarm Sistemleri

EDWARDS Algoritma Tabanlı, Akıllı İnteraktif Yangın Alarm Sistemleri

Yüksek teknolojiye sahip binalarınızda yangın alarm sistemleri kuruyor, sadece can değil aynı zamanda mal güvenliğinizi de sağlıyoruz. Binanızın sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda elektronik güvenliğini sağlamaktayız. Bu sebeple ister tek bir lokasyonda, isterse dağıtılmış alanlarda bulunan binalarınız kuracağımız yangın alarm sistemleri ile artık daha emin ellerde.

EDWARDS Teknolojide Öncü

Distribütörü olduğumuz EDWARDS, ürettiği algoritma tabanlı, akıllı interaktif Signature Serisi dedektörler ve modülleri ile gerçek peer-to-peer network özelliklerine sahip EST3 kontrol panelleri üzerine kurulu akıllı yangın algılama ve kontrol sistemlerini EEC olarak 1995'den beri Türkiye'de uygulamaktayız. EST3 panellerinin 8 kanallı multiplex audio teknolojisi ile çalışan sesli tahliye sistemleri ve acil durum haberleşmesinin yanı sıra sahadan acil anons yapma olanağı da sağlayan entegre itfaiyeci telefon sistemleri de öncülüğünü yaptığımız sistemler arasındadır.

Yangın alarm sistemi bir can güvenliği sistemidir. Yangın alarm sisteminde ortaya çıkabilecek bir problem insan hayatına mal olabilir. Bu yüzden yangın alarm sistemleri gerek üretim, gerekse sertifikasyon aşamalarında çok zorlu testlerden geçirilmektedir. Yangın alarm sistemi, tüm zayıf akım sistemleri arasında en zorlu testlerden geçirilerek sertifikalandırılan sistemdir. Bağımsız ve uluslararası kabul görmüş sertifikalar yangın alarm sistemi seçiminde en temel kriterlerin başında gelmektedir. EST3 ve Signature Serisi ülkemizde geçerli Avrupa Standardı olan EN54'e göre test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

EDWARDS tarafından üretilen yangın ihbar sistemlerinin tüm bileşenleri UL, LPCB vb. uluslararası sertifikalara sahiptir. Ürünler United Technologies'in Amerika, Kanada gibi ülkelerde mevcut fabrikalarında üretilmektedir.

Avantajlar

EST3 serisi yangın ihbar panelleri sadece bir yangın ihbar paneli olmayıp aynı zamanlı uluslar arası sertifikalara sahip bir duman tahliye paneli ve eşsiz bir entegrasyon platformudur. Binanızda tesis edilen bu sistem ilerleyen zamanlarda sınırsız gelişime açık bir platformun ilk adımıdır.

EST3 aynı zamanda değişik sistemlerle entegrasyon için hazır ve denenmiş arabirimlere sahiptir. BacNET, Modbus vb. açık haberleşme prokollerini destekleyen arabirimler ile her türlü Bina Otomasyonu ve Endüstriyel Otomasyon sistemine entegrasyon yapılabilmektedir. Binlerce noktaya kadar yangın alarm sistemi bilgisinin aktarımını sağlayabilecek kadar yüksek kapasiteli bu arabirimler EST3 ile yazılım ve donanım olarak tamamen uyumludur.

Bir binada bulunabilecek kamera, geçiş kontrol, hırsız alarm, seslendirme, aydınlatma otomasyonu, HVAC otomasyonu, enerji ölçme/izleme, vb. sistemler yine EST3 serisi yangın ihbar panelleriyle kusursuz şekilde entegre olabilir ve aynı dili konuşabilir.

Neden EST3

EDWARDS Yangın Alarm Sistemleri, gelişmiş kontrol ve haberleşme teknolojileri, akıllı algılama özellikleri ve benzersiz ayakta kalma özellikleriyle yangın alarm sistemleri sektöründe rakipsizdir. Her bina birbirinin aynı olmadığına göre kriterler de ihtiyaca göre farklılık gösterebilir.

EDWARDS EST3 Kontrol Panelleri ve Signature Serisi Akıllı Yangın Dedektörleri her türlü binada yangın alarm sistemi ihtiyacınıza en üst seviyede karşılık verecek özelliklere sahiptir.

  • Her tip ve büyüklükte tesislere hizmet verebilecek güçlü ağ haberleşmesi
  • Tek bir ağda maksimum 3 saniye cevap hızı ile 160.000 noktanın izleme ve kontrolü
  • Bakır veya fiber optik kablolarla 40km'ye kadar peer to peer network imkanı
  • Hatalı alarmları engelleyen akıllı duman ve sıcaklık dedektörleri
  • Sistemin içinde entegre olarak çalışan sesli acil anons sistemi
  • Esnek acil durum kontrol programlaması
  • Sistemin içinde entegre olarak çalışan sesli acil anons ve itfaiyeci telefon sistemleri
  • Tüm bina otomasyon ve SCADA sistemleriyle yazılım düzeyinde entegrasyon
  • İnternet üzerinden uzak mahallerdeki sistemlerin izlenmesini de sağlayabilen Grafik İzleme ve Kontrol Bilgisayarı