Kurduğumuz Sistemler

ZITON Adreslenebilir Yangın Alarm Sistemleri

ZITON Adreslenebilir Yangın Alarm Sistemleri

ZITON Adreslenebilir Yangın Alarm Sistemleri

Ziton adreslenebilir yangın alarm sistemi ile tek panelden çok panelli geniş networklu uygulamalar olmak üzere endüstriyel tesis, okul, hastane, otel, konut gibi birçok orta ve büyük ölçekli binada özel tasarım mühendislik çözümleri ile standartlara uygun, kaliteli ve ekonomik yangın alarm ve kontrol sistemi çözümleri sunuyoruz.

Kaliteli Ürünler, Yaygın Hizmet

Avrupa Standartlarına uygunluğu LPCB ve benzeri akredite test kuruluşlarınca sertifikalandırılmış olan Ziton adreslenebilir yangın alarm sistemlerinin tüm projelendirme, satış ve mühendislik hizmetleri Türkiye çapında seçkin ve deneyimli personelimiz tarafından sağlanıyor.

Sistemin Özellikleri

Otomatik Self Test -Tüm dedektörlere fonksiyon ve kalibrasyonlarının kontrolü için sistem tarafından 24 saatte bir otomatik fonksiyon testi yapılmaktadır.

Otomatik Kirlilik Kompanzasyonu - Her bir dedektör için, dedektörün sabit bir hassasiyetle çalışmasını sağlar.

Akıllı Hat İzolasyonu – Sistem bütünlüğünü sağlamak ve kesintisiz veri iletimi için hattaki bölgesel veya genel kısa devre arızalarını izler.

Gelişmiş Alarm Doğrulama – Her bir adres için dedektörün bulunduğu ortamın şartlarına uygun çift seviyeli alarm doğrulama seçeneği mevcuttur.

Gündüz/Gece Modu – Gündüz ve gece uygulaması için farklı dedektör hassasiyetleri, alarm gecikmeleri vs. programlama imkanı mevcuttur.

Peer to Peer Network - Sistemde bir ya da birden çok kontrol paneli tüm sistemin durumunu izleyip kontrol edebilen ana panel olarak tanımlanabilir.

Raporlama - Alarm, arıza, reset gibi olayların tümü kontrol panelinin hafızasında tutulur. Kullanıcı 1000 adet kaydı panelden izleyebilir ya da çıkış alabilir. Geniş alarm raporlama, paneller arası tahliye ve sebep-sonuç senaryoları gibi birçok network özelliği çok binalı ve geniş networklu sistemlerde Ziton Yangın Alarm Sistemini tercih nedeni yapmaktadır.

Grafik Yazılım - Sistem kontrol ve grafik gösterge bilgisayarları networke bağlanabilmektedir. İzleme ve kontrol özellikleri tümüyle programlanabilir. Networkteki herhangi bir panele ait alarmlar, olaylar, bulunduğu yangın bölgesi dahil tüm lokasyon ve adres detayları sistemden izlenebilmektedir. CARRİER tarafından sunulan bu yazılım ile kartlı geçiş, hırsız alarm ve video gözetleme sistemlerini tek bir platform altında entegre ederek, tek bir kullanıcı arayüzünde toplamak mümkündür.