Kurduğumuz Sistemler

KIDDE WHDR™ Davlumbaz Söndürme Sistemleri

KIDDE WHDR™ Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Kidde WHDR Davlumbaz Söndürme Sistemleri işletmelerinizdeki pişirme alanlarını yangın tehlikelerine karşı 24 saat korur. Otomatik ya da manuel olarak devreye sokulabilen bu sistem, baca, plenum ve pişirme üniteleri için tek bir yangın söndürme çözümü sunar.

Izgara, fritöz ve ocak gibi yüksek sıcaklıklarda çalışan birçok pişirme ünitesini içeren endüstriyel mutfaklar, bulundukları bina ve tesislerde en fazla yangın tehlikesi oluşturan kısımlar arasındadır. Kidde WHDR Davlumbaz Söndürme Sistemleri, farklı pişirme ünitelerinin oluşturduğu farklı yangın tehlikeleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Tasarım esnekliği sayesinde her tür mutfak için ihtiyaca özel çözümler oluşturmak mümkündür. Ön mühendisliği yapılmış olduğundan sistem kolaylıkla tasarlanır ve hızlıca monte edilir. Katı koşulları olan UL 300 ile NFPA 96 ve 17A standartları ile uyumludur.

Kidde WHDR Davlumbaz Söndürme Sistemleri nasıl çalışır?

  1. Tasarım tipine bağlı olarak ergir lehim ya da termal dedektör yangını algılar. Sistem bu sayede otomatik olarak ya da manuel olarak devreye sokulur.
  2. Aynı anda 20 silindiri aktive edebilme özelliğine sahip XV kontrol başlığı pişirme ünitelerinin gaz ve elektrik besleme hatlarını keser ve merkezi yangın alarm sistemine uyarı gönderir.
  3. Basınçlı silindirde depolanan Kidde APC sıvı kimyasal söndürücü borulama hattına gönderilir.
  4. Kidde APC söndürücü davlumbaz, baca ve pişirme ünitelerini hedef alacak şekilde yerleştirilmiş nozullardan püskürtülür. APC söndürücü yalnızca alevleri bastırmakla kalmaz, aynı zamanda yüzeyler üzerinde yeniden alevlenmeyi engelleyen koruyucu bir tabaka da oluşturur.

Onay ve Sertifikalar

  • UL, ULC listeli
  • CSFM onaylı
  • DNV tip onaylı
  • ABS tip onaylı