Kurduğumuz Sistemler

Danfoss Su Sisi Söndürme Sistemi

Danfoss Su Sisi Söndürme Sistemleri

Danfoss SEM-SAFE Yüksek Basınçlı Su Sisi Söndürme Sistemi yangınla mücadelede benzersiz bir çözümdür. Söndürme, suyun yüksek basınçla nozullardan püskürtülerek sis haline getirilmesi ile gerçekleştirir.

Sistemin çalışması için tek bir yüksek basınçlı pompa ünitesi yeterlidir. Bu SEM-SAFE ünitesi birden fazla bölgeyi koruyabilir. Daha sonra sistemi genişletmeye ihtiyaç duyulması halinde pompa ünitesini değiştirmeye gerek yoktur.

Su sisi söndürme sistemleri

1. Kapalı Nozullu SEM-SAFE Su Sisi Söndürme Sistemi

Sistem bekleme konumundayken borularda 12 bar'da basınçlandırılmış su bulunur. Sıcaklık 57°C'nin üzerine çıktığında nozullardaki ısıya duyarlı cam tüpler kırılır. Nozulların açılması ile borulardaki su boşalır ve yüksek basınçlı pompa otomatik olarak devreye girer. Pompa suyu 60 ya da 100 bar'lık basınç ile nozullardan püskürtür ve sise dönüştürür. Su sadece açık nozullardan püskürtüleceğinden yangının çıktığı bölge dışındaki bölgeler su sisine maruz kalmaz.

2. Açık nozullu SEM-SAFE Su Sisi Söndürme Sistemi

Sistem bekleme konumundayken borularda su bulunmaz. Bu sistem elle veya sıcaklık, duman ya da alev dedektörleri ile tetiklenir. Nozullar kendi içlerinde gruplandırılır ve su, yangının meydana geldiği bölgedeki nozulların tamamından püskürtülerek sise dönüştürülür.

SEM-SAFE Su Sisi Söndürme Sistemi nasıl çalışır?

Yangın anında yüksek basınçlı pompa tankta depolanan suyu çeker ve çek vana üzerinden manifolda iletir. Bölgesel seçme vanası yardımı ile yüksek basınçlı su yangının meydana geldiği bölüm ya da bölümlere basılır. Pompa basıncındaki olası artışlar basınç rahatlatma vanası ile devamlı kontrol edilir.

Danfoss su sisi söndürme sistemleri