Kurduğumuz Sistemler

G+M Acil Anons ve Profesyonel Seslendirme Sistemleri

G+M Acil Anons ve Profesyonel Seslendirme Sistemleri

Acil anons ve seslendirme sistemleri, oteller, rezidanslar, havalimanları, hastaneler, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, endüstriyel tesisler gibi binalarınızda, acil durumlarda sesli tahliye, acil anons ve müzik yayın amaçlı olarak kullanılırlar.

Temsilcisi olduğumuz İsviçre'nin önde gelen acil anons ve seslendirme sistemleri üreticisi G+M Elektronik AG, tüm ürünlerini İsviçre'deki fabrikasında üstün kalite standartları ile üretmektedir.
50 yıllık tecrübesi ile dünya çapında pek çok referans projelere imza atan G+M, modüler ve esnek yapısı sayesinde projenizin ihtiyacına göre özel çözümler sunabilmektedir. EN54-16, EN54-24 ve EN 50849 sertifikalı olarak üretilen yangın alarm acil durum anons sistemlerinin yanı sıra, farklı uygulamalara uygun geniş bir ürün programı bulunmaktadır.

Modüler yapı ve sınırsız genişleme kapasitesi
G+M Elektronik APS serisi, modüler ürün çözümü ile orta ve büyük ölçekli tüm projelerde sınırsız genişleme imkanı sunar. Projenizin ihtiyaçları ve taleplerinize göre 100'ün üzerinde farklı modül ile her projeye özel sistem yapılandırılması yapılabilir. İleriye dönük sistem genişletmeleri ilave modül ve amplifikatörler eklenerek minimum maliyetle gerçekleştirilebilir.

Dijital 100V teknolojisi ve IP LAN ağ bağlantısı
Dijital 100V amplifikatörler kullanılarak uzak mesafelerde dahi minimum güç kaybı sağlanır ve amplifikatör gücünden tasarruf edilir. Sistem IP LAN bağlantısıyla,ister tek bir noktadan merkezi olarak ya da proje içinde dağıtılmış ve her biri IP ağ üzerinden haberleşecek şekilde projelendirilebilir. IP ağ bağlantısı sayesinde sistemde herhangi bir noktada mikrofon istasyonu kullanılabilir, bilgisayar ile uzaktan izleme ve kontrol sağlanabilir.

Yangın Algılama Sistemleri ile EN54-16 uyumlu entegrasyon
EN54-16 standardı sertifikasına sahip APS sistem modülleri sayesinde tüm sistem sürekli olarak izlenir ve iletişim ve sistem durumundaki herhangi bir arıza hemen kullanıcıya raporlanır. Bu sayede sistemin merkezi işlemcisinde, amplifikatörlerinde, anons istasyonlarında ve hoparlör hatlarında oluşabilecek her türlü arıza anında tanımlanabilir ve arıza anında hemen yedek sistemlerin devreye girmesi sağlanır. Yangın alarm sistemleri ile standart röle tabanlı entegrasyonun yanı sıra yazılımla entegrasyon imkanı da bulunmaktadır.

Dijital Sinyal İşleme Teknolojisi (DSP)
Dijital sinyal işleme teknolojisine sahip ARIA sistem modülleri sayesinde çok üst düzeyde ses kalitesi ve anlaşılabilirlik sağlanmaktadır.
Dinamik Tepki: Ani ses yükselmelerini ve çok düşük ses seviyelerini ideal seviyede dengeler. Böylece müzik ve anonslar arasında rahatsız etmeyen akıcı bir geçiş sağlanır.
Eko Engelleme: Her hoparlörden aynı anda ses çıkışı yapılması sonucunda dinleyiciye en yakın hoparlörün sesi dinleyiciye en önce ulaşır fakat uzağındaki her hoparlörden gelen ses gecikmeli olarak geldiği için eko etkisi yaratır ve bu da sesin anlaşılabilirliğini bozar. Bunu engellemek için dinleyiciye mesafesine göre farklı hoparlörlere çeşitli gecikme zamanları uygulanır.
Ekolayzer: Farklı kullanım alanları ve farklı mekânlar için uygun ses frekansları, bas ve tiz ayarları yapılabilir.
Ses Seviyesi Sabitleme: Her mekânın boyutlarına ve acil anons durumuna göre her kanal için ayrı ayrı ses seviyesi sabitlenebilir. Bu sayede her yapıya özgü müzik ve acil anons ses seviyeleri belirlenebilir.

Harita Destekli Dokunmatik Kullanıcı Arayüzü
APS Sistemi IP ağ bağlantısı sayesinde sistem ağı üzerinden herhangi bir yerden bilgisayar üzerinden izlenebilir ve kontrol edilebilir. Dokunmatik ekran ve harita desteği sayesinde çok kullanışlı ve basit bir kullanıcı arayüzü sunar.