Kurduğumuz Sistemler

EDWARDS Sesli Tahliye Sistemleri

EDWARDS Sesli Tahliye Sistemleri

EDWARDS Acil Anons ve Sesli Tahliye Sistemleri

Acil Anons ve Sesli Tahliye sistemleri, oteller, rezidanslar, havalimanları, hastaneler, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, endüstriyel tesisler gibi binalarınızda, acil durumlarda sesli tahliye mesajlarının yayınlanması ve acil durum anonslarının yapılması için kullanılırlar. Binanızdaki can güvenliğinin maksimum oranda sağlanması için kurulan bu sistemler hoparlörlerden amplifikatörlere, mikrofonlardan merkezi anons ünitelerine kadar ürünleri içererek tam bir çözüm sağlamaktadırlar.

Dünyada Lider

EDWARDS yaklaşık 150 senedir yangın ihbar sistemi üreticilerinden biri olup, sektöre tüm zamanlarda öncülük etmiş bir firmadır. Tüm ürünleri UL, LPCB, GOST vb. uluslar arası sertifikalara sahiptir. ABD merkezli olan firmanın dünyanın birçok ülkesinde ofisleri ve üretim tesisleri bulunmaktadır. Firmamız 20 yıla yakın bir süredir EDWARDS ürünlerinin temsilciliğini yapmakta, yurtiçi ve yurtdışında sizlere hizmet vermektedir.

Aynı Anda 8 Değişik Mesaj İmkanı

EDWARDS Acil Anons ve Sesli Tahliye sistemleri, EST3 yangın alarm panellerine entegre olarak aynı kabin içerisinde montajı yapılabilir özellikte olup, otomatik anonslar ve bilgilendirme mesajları önceden programlanarak sunulabilmektedir. Acil anons tesisatında bölgesel uyarı seçimi ve hoparlör devrelerinin denetimi adreslenebilir zone amplifikatörleri ile yapılmaktadır. Her bir anons zonu için bir adet adreslenebilir amplifikatör ve seslendirilen mesajların kayıtlı olduğu digital mesaj modülleri kullanılır. Acil anons tesisatı tesisin içerisindeki değişik yangın bölgelerinde aynı anda 8 değişik mesajın seslendirilebilmesini gerçekleştirecek 8 kanallı anons merkez ünitesine sahiptir. Acil anons ünitesi operatörün kullanımına yönelik bir anons mikrofon ünitesine sahip olup, lokal ve harici mikrofon, telefon hattı, yardımcı ses kaynaklarını destekleyecek özelliktedir.

Avantajları

EDWARDS Acil Anons ve Sesli Tahliye Sistemleri;
  • Bir zondan yüzlerce zona kadar, tek anons noktasından yüzlerce anons noktasına kadar büyüyebilen modüler yapıdadır.
  • EDWARDS Yangın İhbar Sistemi ile tam bir entegrasyon sağlar.
  • Sistemler, uluslararası güvenlik standartlarına (IEC60849 -EN60065-EN55103) uygundur.
  • Tüm ürünler UL sertifikasyonuna sahiptir.
  • Süpervize, otomatik yedekleme özellikleri olan sistemler kurulabilmektedir.
  • Aynı anda 8 değişik mesajın seslendirilebilmesini gerçekleştirecek 8 kanallı anons merkez ünitesine sahiptir.
  • İtfaiyeci Telefonu kullanım imkanı sağlar
  • Modüler genişleme imkanı bulunmaktadır
  • Acil anons tesisatı merkez ünitesinin devre dışı kalması halinde acil durum ihbarının yapılabilmesi için, amplifikatörler 1kHz tone genaratörüne sahiptir ve bu sayede acil durum uyarısının yapılmasını sağlayabilmektedir.

EDWARDS İtfaiyeci Telefon Sistemi

EST3 panelleriyle entegre olarak çalışan, sahadan merkezdeki operatörle haberleşme yapma imkanı sağlayan Edwards itfaiyeci telefonları genel olarak koridorlar, lobiler, mekanik odalar, merdivenler vb. gibi stratejik noktalarda bulunmaktadır. Edwards itfaiyeci telefonları metal veya cam kapaklı kilitli muhafaza içerisinde sabit olarak bulunabileceği gibi, birden fazla noktadaki duvara sabitlenmiş soketlere takılarak kullanılabilen taşınabilir tip itfaiyeci telefonları da mevcuttur. Taşınabilir telefonların 6 tanesi bir kabinet içerisinde muhafaza edilebilmektedir. Sabit telefon kaldırıldığında veya taşınabilir telefon duvardaki bir sokete takıldığında, merkezdeki EST3 panelinde bulunan İtfaiyeci Telefon Kontrol Ünitesi’ne sesli ve görsel uyarı düşmektedir. Operatör, İtfaiyeci Telefon Kontrol Ünitesi üzerindeki telefonu kaldırarak gelen çağrıyı yanıtlayabilmekte ve gerektiği durumda diğer itfaiyeci telefonlarını seçerek onları da görüşmeye dahil edebilmektedir.