Kurduğumuz Sistemler

INTEREL Oda Yönetim Sistemi

INTEREL Oda Yönetim Sistemi

INTEREL'in IP tabanlı haberleşme ile merkezi izleme ve kontrol imkânı sağlayan Oda Yönetim Sistemi (GCS), bir otel oda otomasyonundan çok daha fazlasını sunuyor. Önde gelen Back Office yönetim yazılımlarıyla entegre çalışabilen INTEREL, otel misafirlerinin yanı sıra işletmelere de büyük faydalar sağlıyor.

Konforu maksimum seviyede tutarken işletme giderlerini düşürebilirsiniz.

INTEREL, 25 yılı aşkın endüstri ve bina otomasyonu tecrübesiyle pazara öncülük eden bir firmadır. Merkezi İtalya'da bulunan INTEREL, özellikle otel oda otomasyonlarına getirdiği yeni yaklaşım olan Otel Oda Kontrol Sistemi (GCS) ile odada konaklayan misafirlerin yanı sıra otel işletmelerine de büyük faydalar sağlamaktadır. Günümüzde birçok otel oda otomasyonu sadece misafirlerin rahatını sağlamak için tasarlanmışlardır.

INTEREL'in getirdiği yenilik ise otel misafirlerinin konforunu maksimum seviyede tutarken işletme giderlerini de ciddi seviyede düşürmesi ve daha etkin bir oda yönetimi sağlamasıdır. IP tabanlı haberleşme sistemi sayesinde merkezi izleme yazılımından odanın durumunu, satılmaya uygun olup olmadığını, odada o anda misafir mi yoksa housekeeping mi bulunduğunu belirler ve akıllı yönetim sistemi ile odada bulunan kullanıcıya göre odanın istenen özeliklerle kontrol edilmesini sağlar. Fidelio gibi öncü otel Back Office yazımlarıyla entegre olabilen INTEREL, otel oda otomasyonunu bir üst seviyeye taşımaktadır.

Oda Kontrol Sistemi ile 8 farklı yetkide kullanıcı tipi programlanabilir.

INTEREL oda kontrol sistemini diğer sistemlerden ayıran özelliklerin başında her bir odanın kendi başına kontrol edilmesini sağlayan Oda Giriş Kontrolü bulunmaktadır. Diğer sistemlerden farklı olarak INTEREL, RFID teknolojisinden yararlanmaktadır. Bu sayede kullanıcılar kapılarını tek seferde zorlanmadan açarken, programlanabilen Mifare kartlar sistemde farklı kullanıcı profili oluşturulmasını sağlarlar. Örneğin bu profiller misafirler için A,B,C sınıfı, Housekeeping, Süpervizör, Bakım, Güvenlik ve Yönetim olarak 8 farklı grupta programlanabilir.

Misafirler oda kontrolünde tam yetkili olurken, Housekeeping'in sadece odaya girme yetkisi bulunur. Böylece Housekeeping'in odadaki termostat veya fan coil'i yönetme yetkisi olmayacaktır. Aydınlatma kontrolü sayesinde ise sadece daha önceden programlanan aydınlatmalar aktif hale gelecektir. Oda temizliği bittikten sonra Housekeeping odada bulunan dokunmatik panel sayesinde "temizlendi" bilgisi gönderebilmektedir. Süpervizör ise Housekeeping'in temizlediği odaya girerek yine dokunmatik panelde odanın temizlendiğine dair onay verebilir ya da reddederek tekrar temizlenmesini sağlayabilir.

Enerji Otomasyonu sayesinde misafirler için 3 farklı senaryo planlanabilir.

Enerji yönetimi günümüzde bütün işletmelerin giderlerini düşürmek için kullandığı başlıca otomasyon sistemlerindendir. Otellerde enerji yönetimi büyük bir tasarruf kalemi sayılırken, yanlış enerji otomasyonları otel müşterilerine rahatsızlık verebilir. 25 yıllık otomasyon deneyimi sayesinde INTEREL, otel odalarında enerji yönetimi sağlarken, misafirlerin olumsuz yönde etkilenmesini engeller.


Sistem aşağıdaki 3 temel senaryoya göre özel çözümler sunar:
  1. Odanın henüz satılmadığı ve boş olduğu
  2. Odanın satıldığı ve misafirin odada olmadığı
  3. Odanın satıldığı ve misafirin odada olduğu
Sistem otomatik olarak bu 3 durum için de oda sıcaklığını ayarlayarak misafirlerin konforunu sağlarken, enerji tasarrufu da sağlamaktadır. Buna göre eğer oda boş ve satılmamışsa, havalandırma kapalı konuma getirilip perde kontrolü sayesinde perdeler kapalı tutulabilir. Check in yapıldığı anda odadaki perdeler açılıp havalandırma ve aydınlatmalar misafire iyi bir izlenim bırakmak için en üst konuma getirilebilir. Misafirin odadan ayrıldığı ama otelde bulunduğu durumlarda, klima eco modunda çalışarak odanın boşken tutulması istenen sıcaklıkta kalmasını sağlar.

Sistem IP haberleşme protokolü sayesinde kendisine ait bir Merkezi İzleme ve Kontrol yazılımı ile haberleşerek işletmeler için çok kritik bilgilerin izlenmesini ve kontrol edilmesini sağlamaktadır.
  • Hangi odalarda misafir bulunduğu
  • Hangi odalarda personel (housekeeping, teknik, süpervizör vb) bulunduğu
  • Hangi odaların temizlenmekte olduğu
  • Hangi odaların yeni misafirler için hazır olduğu

gibi kritik bilgiler yönetim tarafından izlenerek otelde tam anlamıyla bir işletme kontrolü sağlanır. Sistem yazılımı Fidelio gibi Back Office yazılımlarıyla entegre edilebilir. Bu entegrasyon sayesinde otel işletmeciliği ve teknoloji tam anlamıyla birbiriyle uyum içinde çalışır.

Estetiği ön planda tutan üniteler odaya şıklık katar

INTEREL'in kendi tasarladığı ve İtalyan şıklığını yansıtan dokunmatik panellerin geniş ürün portföyünde kapı girişüniteleri, oda içi üniteleri, termostat üniteleri, sabit, kablolu veya kablosuz yatak ucu üniteleri bulunur. İşletmelerin isteğine göre farklı renklerde ve fonksiyonlarda tasarlanabilen bu üniteler, odaya estetik bir görünüm katarken, işlevleri sayesinde misafirlere ve işletmelere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Bina Otomasyon ve Yönetim Sistemleri için Kullandığımız Diğer Ürünler