Oteller ve Turizm Tesisleri

The Marmara Taksim Teknik Müdürü ile EEC’yi konuştuk

06 Kasım 2018
The Marmara Taksim Teknik Müdürü ile EEC’yi konuştuk

Yangın algılama sistemimizin düzgün çalışması bizim için en önemli özelliği.

EEC’nin ürün ve hizmetlerini satın alırken herhangi bir tereddüdümüz olmadı. O zamanki Teknik Direktörümüz Osman Bey, Antalya’daki The Marmara’nın yangın algılama sisteminde alternatifsiz direkt EEC ile çalışma talimatı verdi ve çalışıldı. Akabinde Taksim’de renovasyon yaptık. Buradaki eski altyapı da Osman Kobak döneminde EEC olduğu için, biz de EEC ile devam ettik. Osman Bey’in şu anda kendi firması var, hala 20-25 senedir EEC ile devam ediyor, demek ki bir nedeni var. Osman Bey’in kuralları vardır. Mesela o dönemde de soğutma grubu şu firma, anons sistemi EEC, yangın algılama EEC gibi kesin belirlemiş olduğu ve memnun olduğu şeyler vardı, burada da öyle ilerlendi. Aslında satın alma benim bir kararım değil ama biz işletme tarafına bakıyoruz. Sistemden memnunuz. Ciddi bir sorun yaşamıyoruz. Olduğu zaman da destek almakta bir sıkıntımız yok, memnuniyet oradan geliyor.

Yangın algılama sistemimizin düzgün çalışması bizim için en önemli özelliği. Bu binanın da bizim açımızdan önem sıralamasında birinci sırada gelen şey, ihbar ve söndürme sistemidir. Onlarda buradaki renovasyon yani yapabileceğimiz imkanlarımız dahilinde en üst noktalara çıkmaya çalıştık. Ürünlerden memnuniyetimiz düzgün çalışması.

Oteldeki misafirimiz bizim kardeşimiz. Onun güvenliğini nasıl sağlıyorsak, öncelik onun güvenliği, ondan sonra para kazanmak geliyor. O yüzden EEC ile çalışıyoruz.

Taksim’de ve Antalya’da yaptığımız uluslararası organizasyonların ISG yöneticileri yurtdışından bakım raporlarını görmek istiyor. Hiçbir zaman bu konuda herhangi bir eksikliğimiz olmadı. Zaten EEC’nin raporlarını veriyoruz. Bir de bizde şöyle bir yaklaşım var, oteldeki misafirimiz bizim kardeşimiz, bizim evdeki çocuğumuz. Onun güvenliğini nasıl sağlıyorsak, öncelik onun güvenliği, ondan sonra para kazanmak geliyor. O yüzden EEC ile çalışıyoruz.

Bizim işimiz aslında teknik işletme, yani otelci değiliz. Herhangi bir bina da olsa, biz onu işletme tarafındayız. İşlettiğimiz binalarda önceliğimiz ilk önce yangın olayının ihbarının yapılabilmesi ve bunun kontrol edilebilmesidir. Önceliğiniz ne derseniz, ilk iki sıraya ihbar ve söndürme sistemini koyarım. Sadece ihbar almanız da yetmiyor, bunu söndüremiyorsanız çok da bir manası kalmıyor. Bizim 1. ve 2. sıramıza koyduğumuz birbirinden bağımsız değil, ihbar ve söndürme sistemidir.

Gelen alarmı proje üzerinde görebilmek benim açımdan en güzel şey.

Benim en memnun olduğum özellik, bilgisayarda her şeyi o anda görmek. Bir alarm geldiği anda bizim işimizi çok rahatlatan bir şey. Burada yapılan işin kurulum aşaması da doğru ve düzgün olduğu için, gelen alarmı proje üzerinde görebiliyoruz. Antalya’da da öyle burada da öyle. Benim açımdan en güzel şey o bilgisayarla herşeyi rahatça kontrol edebilme.

EDWARDS Yangın Alarm Sistemleri »

Operasyon tarafındaki Teknik Servis Müdür Yardımcısı Özel Dinç için en faydalı özelliği ise olumsuz bir durumda direkt nokta atışı yapıp, mahal mahal izleyebiliyor olmamız. Ayrıca çok da fazla arıza almıyoruz, yanlış alarm almıyoruz. Hatalı ihbar olmuyor, ben görmedim bile diyebilirim. O konuda iyi. Başka tesislerde olabilir ama burada yok. Başka tesislerdeki arkadaşlarımızdan duyduğumuza istinaden bizim sistemimizin rahatlığı var.

Aslında nokta atışı bizim için önemli, çünkü 44bin m² bir binadan bahsediyoruz. Bu bina 3 bloktan oluşuyor. Tek parça görünüyor ama 3 blok ve mahaller farklı. En yakın örneği havuz makine dairesinde kompresörün borusu patladığında yaşadık. Çok da ulaşılabilir, çok göz önünde bir mahal de değildi. Direkt sistemden fark edip müdahale edebilmiştik.

EEC’nin hizmet ve ürünlerini tavsiye ederiz. Ürünün kalitesi güven veriyor.

EEC’nin hizmet ve ürünlerini tavsiye ederiz. Sonuçta, bu iş çok önemli bir iş bizim açımızdan çünkü direkt insan hayatıyla ilgili olduğu için bu işte ucuza veya kolaya kaçılmaz. Bu işi en iyi şekilde yapabildiğine inandığınız firmayla devam edersiniz, nedeni bu.

Ürünün kalitesi güven veriyor. Fiyat-kalite performansı olarak düşünürsek fiyat dediğimiz zaman ucuzu demeyeceğim. Ama bu iş dediğim gibi her gün para harcadığınız bir şey değil, onu alıp koyuyorsunuz ve 30 sene 20 sene neyse kullanıyorsunuz. Bu tür şeylerden paradan kaçılmaz diye düşünüyoruz açıkçası.

Detaylı referans kitabımız için lütfen bize ulaşın

Bize Ulaşın