Oteller ve Turizm Tesisleri

Emaar Address Hotels Istanbul

19 Nisan 2024
Emaar Address Hotels Istanbul

Address Istanbul, Anadolu Yakası’nda Emaar Square’in bünyesinde, otel ve rezidans şeklinde karma bir hizmet sunuyor. Çevre dostu tasarlanan 60 katlı yapı 48.katında Skyview Seyir Terası ile dikkat çekiyor ve şehir içinde lüks yaşam vadediyor.           
EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri, Address İstanbul’da Edwards Yangın Algılama ve Alarm, Edwards Acil Anons ve Sesli Tahliye, Lenel Geçiş Kontrol ve Güvenlik Sistemlerinin ve CCTV tarafında Milestone Video Yönetim Yazılımı kurulum ve bakım hizmetini veriyor.

EEC İşinin Ehli Olduğunu Gösterdi

İşletmemiz 11 katında otel hizmeti verdiğimiz 2021’de açtığımız lüks bir yapıdır. Yapı inşası ve zayıf akım sistemleri için özellikle son teknoloji ürünler tercih edilmiştir.
EEC’yi sektörden biliyordum ama daha önce hiç birlikte çalışmamıştım. Binamıza seçilen markalarla ilgili zaten şüphem yoktu, iyi sistemlerin kurulduğu güvenini veriyordu. Kurulumda ekibinizle çalıştıkça size de güvenimiz arttı. Çünkü her sorumuzda, açıklamaları ile alanlarında kalifiye olduklarını ispatladılar. İsteklerimize maliyet ve verimlilik açısından kolay çözümler önerdiler. Gerektiğinde yangın danışmanının beklentileri ve güncellenen standartları atlamayalım diye öncelik ve ihtiyaçlara göre bizi yönlendirdiler, bu hatırlatmaları ile bize çok faydaları oldu.
İnşaat; mekanik, elektrik, elektronik birçok farklı disiplinin aynı anda yürüyerek yapıyı ortaya çıkarabilmesi demek ve takdir edersiniz ki, işini yaparken iyisi de var kötüsü de. O süreçte, EEC işinin ehli olduğunu çok kez gösterdi.

Ekibinizin Rehberliğinde Verimli Çalışabiliyoruz

Binamızın can ve mal güvenliği sistemleri için işini doğru ve eksiksiz yapan bir ekiple çalıştığımıza inanıyorum. Satış sonrası hizmetlerde bize çok yardımcı oluyorlar. Örneğin, akülerle ilgili bir aksiyon almamız gerekiyordu, bizi hem bütçe ve zaman açısından hem de öncelikli olanlar yönünde detaylı bir analiz yaparak yönlendirdiler. Bize rehberlik eden bir ekiple ilerlediğimiz için verimli çalışıyoruz.

İnşaattaki Tozlu Ortama Rağmen Hala Sağlıklı İşleyen Bir Algılama Sistemine Sahibiz

Yangın algılama sistemimizin en büyük faydası kullanıcı dostu olması. Çünkü, sistemi ilk önce güvenlik ekibi kontrol ediyor. Çok teknik altyapıları olmadığı halde, kısa bir eğitim süreci ile sisteme hızla uyum sağlayabiliyorlar. Örneğin, bir bölgede tozlu çalışma yaparken müşterilerimizi alarmla rahatsız etmemek için güvenlik ekibimiz teknik ekibimize ihtiyaç duymadan rahatlıkla sistemi o bölgede kısıtlayabiliyor.
Ayrıca sistemi inşaat sürecimizden beri kullanıyoruz, o tozlu süreçlerde bile büyük arızalar yaşatmadı. Sonuçta farklı görevlerde çok sayıda komponentten oluşan bir sistem, uzun süredir sağlıklı ve güvenilir bir çalışma sürdürüyor. İşletmeye ek maliyet çıkarmayan kaliteli bir sistem.

Yüksek Standartlarımızı Karşılayan Bir Anons Sistemi Kullanıyoruz

Acil Anons sistemimiz kurulduğundan beri amfisine, hoparlörüne ve diğer bileşenlerine dokunulmadan stabil bir şekilde çalışıyor. Açıkçası Emaar'ın standartları oldukça yüksek, bu standartlara uygunluğu ile seçilmesi, zorlu test süreçlerimizi geçip başarıyla devreye alınması, müdahale gerektirmeden hala sorunsuz çalışabiliyor olması da binamıza iyi bir sistemin kurulduğunun esas göstergesidir. Sistemi kötü bir olay ile kullanmak zorunda kalmadık, düzenli tatbikatlarımızda devreye sokuyor, zone zone kontrol edip aktifliğini denetleyip Emaar’a raporlayabiliyoruz.

Kartlı Geçiş Sistemimizin Esnek Yapısı ve Güvenilirliğinden Memnunuz

Binamızda departmanlarımıza özel alanlar var. Örneğin bizim teknik alanlarımız ve depomuz var. F&B'nin hassas ürünleri, housekeeping kimyasalları var. Bu alanlar yüksek güvenlik gerektiriyor, yetkisiz kişilerin asla girmemesi gerekiyor. Öte yandan acil durumlar ekstra giriş-çıkış gerektirdiğinde, hızlı yetkilendirme gibi büyük artıları var. Kartlı geçiş sistemimiz, rahatlıkla yön verebildiğimiz ve ihtiyaçlarımızı karşılayan esnek bir yapıya sahip, güvenlik ekibimiz zorlanmadan yönetebiliyor.
Diğer sistemlerle uyumu da bir avantaj, örneğin odalardaki yapısı sizinkinden farklı olan kart sistemi ve hatta Emaar’ın farklı sistemi ile entegre çalışma özelliği, bizleri cebimizde bir kart yığını ile dolaşmaktan kurtarıyor. Teknik açıdan düzgün çalışan, şimdiye dek arızasını görmediğimiz güvenilir bir sistem. Arıza olsa dahi hızlı ve kolay yedek parça temini sağlanabildiği ve bize vakit kaybettirmediği için sistemimizden memnunuz.

CCTV Sistemimizin Becerileri Bize Operasyonel Kolaylıklar Sağlıyor

CCTV için kullandığımız Milestone gelişmiş bir teknolojiye sahip, hatta hapishane gibi yüksek beklentili kampüslere uygulanan bir sistem. Bizim ihtiyaçlarımız temel seviyede, sadece alan izlemesi ve olaylarda geriye dönük görüntü sağlaması yeterli oluyor. Sistemin becerileri, bize operasyonel kolaylıklar ve gizlilik avantajı sağlıyor. Örneğin, havuz bölgesi kapalıyken birisi o alana girdiğinde ekran otomatik o görüntüyü verebiliyor. Aslında IT temelli bir ürün, teknik ve IT açısından, depolama-yazılım sorunları yaşatmayan, stabil bir sistem olduğunu rahatlıkla belirtebilirim. Örneğin, kayıtları izleyemediğimiz bir aksaklık oldu, IT ekibimiz devreye girdi. EEC ekibi, o an telefonla hızlı bir yönlendirme ile anlık çözüm sundu. Ertesi gün de gelerek, sistemimizi güncelleyip sorunu tamamen çözdüler.

EEC Müşterisinin Güvenliğini ve İtibarını Düşünen İyi Bir İş Ortağı 

EEC müşterisiyle empati yapabilen bir yaklaşıma sahip, sorunlarımıza öncelik veren, maliyet etkin çözümler sunan bir firma. İşlettiğimiz ürünlerin önemini iyi bilen, yasal gerekliliklerimizin ve marka itibarımızla ilgili risklerin farkında olan bir ekibe sahip. Telefonla bile net iletişim kurup, sorunu hızlı bir şekilde çözebiliyoruz. Örneğin sahada maliyetli bir sıkıntı olduğunda bile, sorun tespitinde bizimle kafa yorup, doğru yönlendiren teknisyenlerle iş birliği halindeyiz. EEC ciddi anlamda bizim iyi bir tedarikçimiz ve iş ortağımız.

Sistemlerimizin Sürekliliğini Sağlayabiliyorlar, EEC’yi Tavsiye Ederim

Kesinlikle tavsiye ederim, yeni bir binada ihtiyacım olsa yine EEC ile çalışmayı isterim. Farklı firmalardan destek alabiliriz ama hiç gerek duymadık. Çünkü satış sonrası desteği, bakım maliyetleri, makul sözleşme şartları ile bugüne kadar hiç sıkıntı yaşamadan EEC ile ilişkimizi sürdürdük.
Kurulumda işlerini hakkıyla yaptıkları gibi, sürekli gelen Alican ve Ümit gibi bilinçli çalışanlarınız da firmanızı doğru temsil ediyorlar. Sonuçta, biz yöneticilerinizle değil binamızla ilgilenen ekibinizle muhatabız ve güvenliğimizi sağlayan bu sistemleri kuran ve sürekliliğini sağlayan EEC ekibinden ciddi anlamda memnunuz.

Endişe Yaşatmayan Kaliteli Sistemler Kullanıyoruz

Hizmet aldığımız 4 ayrı sistem de 3 yıldır stabil çalışıyor. İşletmeci için memnuniyet verici, gözü arkada bırakmayan sistemler, haliyle kötü bir sürpriz endişesi olmadan kullanıyoruz. En ufak bir sorun, ekleme veya değişiklik istendiğinde kolayca, büyük sıkıntı ve maliyetler çıkarmadan EEC müdahale edilebiliyor. Edwards ve Milestone güven veren kalitede sistemler.
Sistemlerin ihtiyacı karşılayamadığı bir durum hiç yaşamadım. Zaten tasarımcı ve danışmanların taleplerine göre kurgulandı. Hatta bizi mutlu eden “sistemleri kurduk, çalıştırdık ve unuttuk” diyebiliyoruz.

İşletme Maliyetleri Bizi Endişelendirmeyen Stabil Sistemlere Sahibiz

İşletmeyi devralan taraf olarak yatırım maliyetlerini biliyorum. Ama asıl ilgilendiğimiz işletme maliyetleridir. Sarf malzeme haricinde, alıp unutabileceğiniz stabil çalışan sistemler bizim için çok önemli. Hatta su baskını yaşadığı halde köklü ve masraflı değişiklik gerektirmediğini, inşaat tozu dumanına maruz kaldığı halde bakım ile devam ettiğimizi bile söyleyebilirim. Küçük arızalar, birçok bileşenden oluşan bu yapılarda doğal kabul edilir. En basiti kilometrelerce kablo bulunan bir altyapıda, temassızlıklar yaşanabilir. Bakım maliyetinin haricinde, yangın ve kamera sistemlerinde büyük bütçe endişeleri yaşamadan sürekliliğini sağlayabildiğimiz sistemlere sahibiz.

Satış ve Teknik Ekibi Bizimle Aynı Çizgide İlerliyor, Doğru Çözümü Zamanında Sunuyor

Bunlar karmaşık sistemler, belki sizin de fiyatı-ürünü temin etmeniz öyle kolay değil ama öngörülerinizle bize dönüşünüz hızlı oluyor. Yanlış model veya hatalı fiyatlama gibi sorunlar hiç yaşamadık, bilgi doğru ve zamanında geliyor. Ekibiniz, tesisi iyi tanıdığı ve bizimle aynı çizgide ilerlediği için ihtiyaçlarımıza uygun çözümler sunuyorlar.
Teknik ekibiniz gayet donanımlı. Örneğin, bakıma gelen yangında uzmansa ve o an CCTV ile daha derin bir bilgi gerektiyse onun uzmanından görüş alıyor. Saat kaç olursa olsun, sorunu çözmek için yardımcı oluyor.

İşini Kaliteli ve Vaktinde Bitirdi, Taleplerimizi Hızlı Yanıtlıyor

Kurulumda bizim operasyonel önceliklerimize EEC hep riayet etti. Hatta zor olan, sonraya sarkmasını beklediğimiz sistemler dahi açılışta hazırdı. İşini kaliteli şekilde vaktinde bitirdi. İkincisi, arıza ve bakımlarda taleplerimiz verilen tarihlerde karşılandı. Zamanla ekiplerin uyumuyla, tesisteki konfor dengesini bozmadan bakımları daha kısa sürede bile tamamlıyorlar. Sadece teknik destek değil, bir teklif -bilgi istediğimizde de hızlı cevap alabiliyoruz.

EEC Bilinciyle Hizmet Aldığımız için Kendimizi Emanet Edebildiğimiz Sistemlerimiz Var

Benim gözümde EEC ekibi, “sunduğumuz hizmet yasal gereklilikler, müşterimizin can güvenliği ve hatta itibarı açısından yüksek önem taşıyor” bilincine sahip. Bu sayede, kendimizi emanet edebildiğimiz sistemlerimiz var. Şahsen 20 yılı aşkındır sektördeyim ve birçok farklı firma ile çalıştım. Deneyimlerime göre, kurumsallıktan da öte benim için en önemli olan, EEC gibi işinin ciddiyetini kavramış bir firma ve ekibiyle iş yapmaktır.Detaylı referans kitabımız için lütfen bize ulaşın

Bize Ulaşın