Başarı Öyküleri

Quasar Residence ve İş Merkezi, İstanbul

Quasar Residence ve İş Merkezi, İstanbul

İsviçre’nin kalite ve mükemmeliyet anlayışının “Dünyanın En İyi Rezidansı” ödülü ile tescillenen Quasar İstanbul, Viatrans - Meydanbey ortak girişimiyle geliştirildi. Viatrans, ticari gayrimenkullerin yanı sıra lojistik ve sigorta taşımacılığında uzmanlaşmış Cenevre merkezli bir şirkettir. Viatrans’ın ilkleri gerçekleştirdiği Quasar İstanbul, 2016 yılında açıldı. Dünyaca ünlü iki farklı tasarım ofisinin ortak eseri olan Quasar Residences, İstanbul’un en büyüleyici manzaraları eşliğinde benzersiz bir yaşam sunuyor.

EEC'nin Rolü

EEC, içerisinde Fairmont Hotel, konut ve alışveriş merkezi barındıran bir karma proje olan Quasar, İstanbul projesinde Geçiş Kontrol Sistemleri ve IP Kamera Sistemlerinin kurulumunu bu tarz binalarda edinmiş olduğu deneyimler, bilgi birikimi ve kaliteli ürün gruplarıyla başarıyla tamamlamıştır. Geçiş Kontrol sisteminde UTC, IP CCTV sistem çözümünde ise Panasonic ürünleri kullanarak mühendislik, malzeme temini ve uygulamasını gerçekleştirmiştir.

Teknik Yaklaşım

CCTV Sistemi

İç ve dış mekânda bulundukları ortamın özelliklerine göre seçilmiş farklı tiplerde 600 adete yakın Panasonic IP kameralarla güvenlik amaçlı olarak izlenmektedir. Kameralar 30 gün ve %100 yedekli kayıt yapacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu nedenle kayıtların tutulması için 14 adet asıl NVR bulunurken 14 adet yedek NVR yer almaktadır.

Geçiş Kontrol ve Güvenlik

Fairmont Hotel kısmında geçiş kontrol ve güvenlik sistemi ile otoparklarda, yangın merdivenlerinde ve müşterilerin kullandığı etkinlik alanlarında izlemeler yapılmaktadır. Yangın merdiveni kapıları izlenmekte olup kapının açılması vb. durumlarda kapının bulunduğu alanda sesli uyarı cihazlarının devreye girmesi sağlanmaktadır. Spa, hamam, masaj odalarında, resepsiyonda panik alarm butonlarının izlemesi yapılmaktadır. Alarm geldiği durumda güvenlik kontrol odasında bulunan operatör sesli olarak uyarılmaktadır.

Konut ve AVM kısmı geçiş kontrol ve güvenlik sistemi kapsamında 65 adet kart okuyucu bulunmaktadır. Aynı zamanda tüm yangın kapıları izlenmekte ve açılması durumunda sesli alarm cihazının devreye gireceği şekilde senaryolar şekillendirilmiştir. Tesiste 18 adet CTX-6 kartlı geçiş panosu yer almaktadır.

Detaylı referans kitabımız için lütfen bize ulaşın

Bize Ulaşın