Başarı Öyküleri

Mistral Ofis ve Konut Kulesi, İzmir

Mistral Ofis ve Konut Kulesi, İzmir

2012 yılında faaliyete geçen Mistral İzmir 216 metre yüksekliğinde ve 124 bin m2 kapalı alana sahip olup, 47 katlı ofis kulesi ve 10 katı otel kullanımlı 37 katlı konut kule şeklinde iki kuleden oluşmaktadır. Tesis yoğun bir şekilde kullanıcı ve ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Bayraklı bölgesinde inşa edilen kompleks yapı, özel stüdyoları, açık/kapalı yüzme havuzu, güneşlenme terası, SPA alanı ve Kids Club bulunan 5000 m2 spor ve spa alanıyla konfor sunuyor. Her iki kulenin teknik katlarında kullanılan özel outrigger sistemi ise deprem ve rüzgâr yükleri için alınmış önemli tedbirdir.

EEC'nin Rolü

İzmir’in en yüksek binalarından biri olma unvanı taşıyan Mistral İzmir’de, EDWARDS Yangın Algılama ve Alarm, EDWARDS Duman Algılama ve Kontrol Sistemleri tercih edilmiştir.

Sistemlerin mühendislik iyileştirmeleri, devam eden süreçteki kurulum hizmeti ve malzeme temini EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri tarafından gerçekleştirilmiştir.

Teknik Yaklaşım

Karma yapıların doğası gereği AVM, Ofis, Konut gibi birden çok farklı kullanım biçimini ve her biri kendine özel dinamikleri içeren yapıda, ihtiyaçlara ve tesise uygun en doğru çözümlerden biri olan EST3 Yangın Algılama ve Alarm Sistemi ile Duman Algılama ve Kontrol Sistemi kurularak, karmaşık senaryoların gerçek zamanlı olarak sorunsuz yürütülmesi sağlanmaktadır.

Kurulu olan 12 adet EST3 panel network olarak tek bir sistem üzerinde haberleşmektedir. Sistemde yaklaşık 2800 noktasal tip dedektör, senaryonun sağlıklı bir şekilde çalışması için yardımcı ekipmanları ve 3rd parti cihazlarını izleyen/kontrol eden 2000 adet modül mevcuttur.

Fireworks Grafik İzleme Bilgisayarı ve Grafik İzleme Yazılımı, tüm sistemin tek bir noktadan, grafik haritalar üzerinden anlık şekilde operatör tarafından izlenmesine olanak sağlamaktadır.

Detaylı referans kitabımız için lütfen bize ulaşın

Bize Ulaşın