Başarı Öyküleri

Park Hyatt İstanbul - Maçka Palas

Park Hyatt İstanbul - Maçka Palas

Maçka Palas Apartmanı, Sultan Abdülmecit’in torunu Münire Sultan’ın sarayının bulunduğu yere İtalyan tüccar Vincenzo Caivano tarafından 1922 yılında Guilo Mongeri’ye inşa ettirilmiştir.

8 katlı apartmanda 64 daire bulunmaktaydı ve mimarisi Milano saraylarından etkilenerek yapılmıştı. Caivano hayatta iken ünlü sakinleri olan apartman yıllar geçtikçe bakımsız bırakıldığı için 1994’e gelindiğinde ailenin hayatta kalan tek torunu tarafından Doğuş Holding’e satılmıştır.

Doğuş Holding tarafından Maçka Palas’ın mimarisi korunarak titizlikle yürütülen restorasyon 1997’de başlamış ve 11 sene sürmüştür. Park Hyatt Maçka Palas Oteli ise Kasım 2008’de açılmıştır.

Terasında yüzme havuzu bulunan 90 odalı butik otelde 7 ‘park suit’, 1 ‘executive süit’, 1 ‘diplomatik süit’ ve 1 ‘kral dairesi’ bulunmaktadır.

EEC’nin Rolü

EEC, Park Hyatt Maçka Palas otelinde yangın alarm sistemlerininin kurulması işini gerçekleştirmiştir. Söz konusu sistemlerin mühendislik, malzeme temini ve devreye alma hizmetleri EEC tarafından yapılmıştır. Uygulamalarda, EN54-14 avrupa standardına uygun çalışmalar yapılmıştır. Sistemin periyodik bakımları da EEC tarafından yapılmaktadır.

Teknik yaklaşım

Park Hyatt Maçka Palas otelinde kullanılan cihazlar ileri teknoloji yangın alarm ve duman kontrol sistemi olan Edwards ürünleri arasından seçilmiştir.

Alarm ve arıza yönetiminin gerçekliştirildiği ve PC ekranından görsel izlemenin yapıldığı bir yazılım olan Fireworks Grafik İzleme Yazılımı ile sistemin tek noktadan yönetimi sağlanmaktadır. FireWorks yazılımı ile tüm adresli cihazların kirlilik seviyesi raporlanabilmekte bu sayede sistem genelinde bakım ihtiyacı izlenebilmekte ve bakım periyoduna karar verilebilmektedir.

Tüm oda banyolarında bulunan acil çağrı butonları merkezi bir panel üzerinden izlenebilmektedir.

Detaylı referans kitabımız için lütfen bize ulaşın

Bize Ulaşın