Başarı Öyküleri

AC Hotel Istanbul Macka by Marriott

AC Hotel Istanbul Macka by Marriott

İstanbul Beşiktaş Akaretler yokuşunda bulunan eski Taşlık Oteli, Marriott bünyesindeki markalardan Türkiye’ye ilk kez gelen AC by Marriott markası ile 2014’te yeniden açılmıştır. Tanrıverdi Grubu’nun satın aldığı eski Taşlık Oteli, geniş kapsamlı bir renovasyondan geçerek 99 konforlu odasında konaklama imkânı sunmaktadır. AC Hotel Istanbul Macka by Marriott, gelişen teknolojinin getirdiği yenilikler ve Marriott standartlarına göre renovasyonu yapılarak hizmete açılmıştır.

EEC'nin Rolü

EEC, bu projenin Marriott standartlarına uygun şekilde yapılması için projenin en başından beri katkılarda bulunmuştur. Otelin güvenliğini sağlamak için UTC marka CCTV sistemi, Cooper marka yangın alarm sistemi ve Aritech marka kartlı geçiş sistemi kullanılmıştır. Isıtma, soğutma ve havalandırma cihazlarında enerji tasarrufu, merkezi kontrol, konfor ve işgücü kaybını önlemek için Johnson Controls marka bina otomasyon sistemi kullanılmıştır.

Teknik Yaklaşım

Bina otomasyon sistemi, 1750 noktadan oluşan bir sistemdir. Isıtma, soğutma ve havalandırma için kullanılan klima santralleri, fanlar, sirkülasyon pompaları, pis su pompaları, ısı geri kazanım cihazları, kazanlar ve arıtma cihazlarına ait tüm bilgiler bina otomasyon sistemi tarafından izlenip kontrol edilebilmektedir. Ayrıca oda içleri ve ortak alanlarda bulunan VRV cihazları BAcnet protokolü kullanılarak bina otomasyon sistemine entegre edilmiştir. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde işletme personeli kolaylıkla tüm binadaki mekanik cihazları izleyip, kontrol edebilmektedir.

Yangın alarm sistemi bina otomasyon sistemi ile entegre edilerek, yangın alarm sisteminden gelen bilgiler bina otomasyon sistemine aktarılmaktadır. Duman kontrol sisteminde kullanılan damperler, fanlar, klima santralleri ve diğer mekanik cihazların kontrolü yangın alarm sistemi üzerinden yapılmaktadır. Yangın ihbar panelinin haricinde, manuel duman kontrolü sağlanabilmesi için duman kontrol mimik panosu tesis edilmiştir.

CCTV sistemi tüm binadaki giriş, çıkış, koridor, yangın merdiveni gibi kritik yerleri izleyerek, otelin ve müşterilerin güvenliğini sağlamaktadır.

Detaylı referans kitabımız için lütfen bize ulaşın

Bize Ulaşın