Endüstriyel Tesisler

Yatsan Fabrikasının İş Güvenliği Uzmanı Yiğit Mungan'dan EEC'yi dinledik.

10 Ağustos 2021
Yatsan Fabrikasının İş Güvenliği Uzmanı Yiğit Mungan'dan EEC'yi dinledik.

Yatsan İzmir  fabrikası toplamda 60 bin m2lik açık alan üzerine kurulu 22 bin m2 kapalı alanda çalışan bir yatak üretim tesisidir. Fabrikada 600'e yakın personel vardiyalı şekilde, yurtiçi ve yurtdışından gelen siparişleri karşılamak üzere 7/24 çalışmaktadır. EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri fabrikanın yangın algılama ve alarm sisteminin kurulumunu gerçekleştirmiştir.

İyi ki Yatsan'da EEC var.

EEC'yle çalışmaya başlamadan önce tereddüt ettiğimiz noktalar, kafamızda soru işaretleri vardı. Bizim amacımız fabrikamızda olmayan bir sistemi hayata geçirmekti. Büyük bir sistem kurduğumuz için bu operasyonunun işleyişi nasıl yapılacak şeklinde endişelerimiz vardı. Bununla ilgili firmalardan teklifler topladık, çeşitli aşamalardan geçtik ve alternatiflerimizi ikiye indirdik. Yönetimimizin Vestel'i tanıması sebebiyle ve onlardan gelen EEC ile ilgili pozitif geri dönüşler sonucunda EEC konusunda karar kıldık.

EEC projeye başladığı andan itibaren kurulum ekiplerinin yaptığı çalışmalar, SIEMENS ve diğer ürünlerin profesyonelliği ve kalitesi içimizdeki endişeleri giderdi. Bu kadar sağlam başlanan bir işin ilerisi de sağlam çıkacaktır izlenimi ile projenin sonunu beklemeye karar verdik ve amacımıza ulaştık. İyi ki Yatsan'da EEC var.

EEC'nin saha çalışmaları SIEMENS ürünleriyle desteklenince ortaya kaliteli bir sonuç çıktı.

Şu anda yangın algılama sistemimiz gözümüz ve burnumuz gibi 7/24 bize hizmet veriyor. EEC ile bakım sözleşmemiz de var. Hizmet alanında da bize bir telefon kadar yakınsınız diyebilirim.

Daha önce olmayan bir sistemi fabrikamıza kurduk ve cevap verme hızını çok beğendik. EEC'nin saha çalışmalarında yaptığı önemli hesaplamalar, SIEMENS ürünleriyle desteklenince ortaya kaliteli bir sonuç çıktı.

Yangın ihbar sistemimizin hem kendimize hem etrafımıza çok faydası oluyor.

Xtralis OSID Açık Alan Duman Algılama dedektörlerimiz ve hava çekmeli dedektörlerimiz depolarımızda ana sistemle uyumlu bir şekilde çalışıyor. Fabrikamızda sprinkler sistemi yoktur, dolayısıyla biz yangına müdahaleyi buradaki 60 kişilik ekibimiz ve itfaiye kamyonumuzla, yani insan gücüyle yapıyoruz.

Fabrikamızın etrafında bulunan fazla sayıdaki tarlalarda yakılan anızlar bizi bir iç yangından daha çok korkutan şeylerdir. Çünkü o tarla yangınının olası bir poyraz durumunda fabrikamıza sıçrama olasılığı çok yüksektir. Komşu fabrikalardan bu yüzden mal kayıpları yaşayanlar oldu. Komşumuzda çıkan bir yangından OSID dedektörlerimizin alarma geçmesiyle haberdar olduk. Başka bir sefer ise sevkiyat deposundaki hava çekmeli dedektörlerin erken algılama özelliği sayesinde sıçrama durumunu engelledik. Bu bizim için büyük bir avantaj. Yangın ihbar sistemimizin hem kendimize hem etrafımıza çok faydası oluyor.

Hızlı, kolay, doğru ve güncel destek alabilmemiz bizim için en büyük faydadır.

EEC'nin ürün ve hizmetlerini kesinlikle tavsiye ederim. En başta EEC'den memnunuz. SIEMENS de işin ehlidir ama aldığımız teknik destek ve bakım hizmetini değerlendirirsek EEC ile çalışırken hiçbir sıkıntınız olmayacağını söyleyebilirim. Ürünlerin kalitesine 5 üzerinden 5 verebilirim. Fiyat kalite performansını da gayet uygun buluyorum.

Ürünlerin özellikleri beklentilerimizi tam olarak karşılıyor. Cihazlar esnek olduğu için biz 1 istiyorsak bize 1 veriyor. İleride biz 5 istemeye kalksak cihaz onu da verebiliyor. Sonuçta bunlar sorunsuz bir şekilde, entegre olarak çalışan sistemler.

İşi teslim etme süresi ile ilgili olarak da kurulum aşamasında, bakım hizmeti alırken veya başka bir talebimize geri dönülmesi sırasında EEC mükemmel zamanlama sağlıyor.

Satış personelinin yaklaşımı ve iletişimine 10 üzerinden 10 veririm. Teknik servis ile hem sahada hem telefonla çalıştığımız oluyor. En basitinden geceleyin bile arayıp doğru cevapları alabiliyoruz. Hızlı, kolay, doğru ve güncel destek alabilmemiz bizim için en büyük faydadır. Bu da EEC'nin müşteri deneyimini en alt seviyedeki insana kadar indirebilmiş olduğunu gösteriyor.

Pandemi sırasında bakım ve teknik destek için fabrikamıza gelen EEC ekibi, hijyen, mesafe gibi kurallara uydu. Onlardan sadece bize değil, tüm müşterilerine giderken aynı titizliği göstermelerini ve kesinlikle bırakmamalarını rica ediyorum.

 

Detaylı referans kitabımız için lütfen bize ulaşın

Bize Ulaşın