Alışveriş Merkezleri ve Mağazalar

Capacity AVM Operasyon Müdür Yardımcısı ile EEC'yi konuştuk.

17 Aralık 2019
Capacity AVM Operasyon Müdür Yardımcısı ile EEC'yi konuştuk.

Yangın ihbar sistemlerini üst düzeyde önemli görmekteyiz. EEC’nin yangın sisteminin hassasiyeti, sistemin hızlı veri akışı ve ekip arkadaşlarının sisteme çabuk uyum sağlayabiliyor olması tereddütlerimizi azaltmıştır.

EEC firmasıyla 11 yıl önce Capacity AVM Projesi ile tanıştım. Daha önce çalıştığım AVM’lerde diğer markalar olduğundan, firmanızla ilk kez burada çalışma fırsatı yakaladım. AVM’nin şantiye satın alma döneminde burada olmadığım için satın alma aşamasında yer almamıştım, buraya başladığımda hazır karşıma çıktı. Sistem olarak düşünürsek, zaten tümü farklı markalar da olsa bildiğimiz görevleri yapıyor, isim değişiyor ama temelde aynı amaca hizmet ediyor. Devreye alma aşamasıyla EEC ile birebir irtibatta olup o zamanki kadronuzla da burada tanıştım.

Capacity AVM, 155.000 m²’lik bir alanda alışveriş ve yaşam merkezi olarak kurulmuştur ve 2007 yılının 11.ayından itibaren hizmet vermektedir. Bakırköy’de bulunan Capacity Alışveriş Merkezi, EEC’nin mühendislik tecrübesi ve kalitesi ile sunduğu UTC Edwards Signature Serisi üst düzey yangın alarm ve duman kontrol sistemleri ile korunmaktadır.

Capacity AVM’de yaklaşık 1500 mağaza çalışanı ve 50 bin kişiye varan günlük ziyaretçi girişi oluyor. Bu nedenle can ve mal güvenliği sağlamak için yangın ihbar sistemlerini üst düzeyde önemli görmekteyiz, devreye alma zamanında bunun farkındaydık. Ancak EEC’nin yangın sisteminin hassasiyeti, sistemin hızlı veri akışı ve ekip arkadaşlarının sisteme çabuk uyum sağlayabiliyor olması tereddütlerimizi de bir nebze azaltmıştır.

Bu sistem AVM’lerin can damarlarının başında gelip, olmazsa olmazlarımızdan biridir. İnsan sağlığı, insan hayatı kadar hiçbir şey önemli değildir. Bu durumun farkındalığında olarak oluşabilecek olumsuzluklara her türlü önlemleri almaktayız. Birinci önceliğimiz sistemin her zaman çalışır olması, arızaların görünür olması, yetkili personelin işin ehli olması ve yaptığı işin hassasiyetinin ve öneminin farkında olmasıdır.

Kullanılan sistemin genişleme ve büyümeye uygun olması, sürekli güncellenebilir olması bizi memnun ediyor.

Kullanılan sistemin genişleme ve büyümeye uygun olması, sürekli güncellenebilir olması bizi memnun ediyor. AVM’miz için doğan ek ihtiyaçlarımıza karşı mevcut sistemin büyümeye müsait olması işimizi ayrıca kolaylaştırıyor. Sistemden gelen arızaların mahal veya bölge olarak nokta atışı görülmesi, müdahale etmemize hız kazandırıyor. Gerek bakımların gerekse ihtiyaçlarımızın sorunsuz ve hızlı olarak temin edilebilmesi de bizi memnun etmektedir.

Yaşanabilecek olumsuzlukları sistem anlık yakalayarak bizim nokta atışı olarak müdahale etmemizi sağlamaktadır.

Sistemin görünebilir yerler ve görünemeyen yerlere kuruluyor olması, işin hassasiyetini ve güvenirliliğini artıyor. Yaşanabilecek olumsuzlukları sistem anlık yakalayarak müdahale etmemizi sağlamaktadır. Nokta atışı olması bizim için çok önemli. Yangın İhbar Sistemi 24 saat aralıksız takip edilmekte ve anlık müdahaleler tarafımızdan yapılmaktadır. Mağazaların yeni dekorasyon çalışmalarında onayımızla beraber sizinle irtibata geçilmesini istemekteyiz. Tavan arasında ihbar sistemine kesinlikle mağazalara müdahale ettirmeyip, tamamen kendi kontrolümüzde tutmaktayız ve teknik ekibimizle arızalarına müdahale etmekteyiz. Yıllık bakımlarının yapılmasına mutlaka dikkat etmekteyiz ve bunu sağlamak için de sürekli Bakım Anlaşmamızı yenilemekteyiz.

Ürünlerin güvenilirliği ve kalitesinden gayet memnunuz. Firmanız ve ürünlerinize hizmet ve kalite anlamında gönül rahatlığıyla referans olabiliriz.

Ürünlerin güvenilirliği ve kalitesinden gayet memnunuz. Firmanız ve ürünlerinize hizmet ve kalite anlamında gönül rahatlığıyla referans olabiliriz. Diğer firmaların da takibini yapmaktayız ve ürünlerinize göre fiyat skalanız iyi durumdadır. Ürün tedarikinde bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadık.

AVM’de asla piyasa malı bir şey kullanmadık, o yüzden binaya EEC’den başka hiçbir marka ve model ürün dahil ettirmedik, bundan dolayı yangın algılama ve güvenliği konusunda %100 bir başarımız var.

EEC bünyesinde çalışan üst yönetim personelinden sahada çalışan ekip arkadaşlarına kadar kolay iletişim kurabilmek işleyişimizi sağlamaktadır. Ekibinizin işlerinin ehli olarak, iyi niyetli ve sorunu gidermeden bırakmamaları bizim için önemlidir. Bunu sağlamak için de sürekli Bakım Anlaşmamızı yenilemekteyiz. Yönetim kadronuzdan da çeşitli zamanlarda tarafımıza yapılan ziyaretlerde işleyişimizde ve sorunlarımızın çözümünde hızlı yol almamızı sağlamaktadır.

Sizi tavsiye edebilirim. Fakat ürünlerin alımını yapacak işletmenin bu işi önemsemesi ve maddi yönden maliyetleri karşılayabilir durumda olması önemli. Çünkü, piyasadaki fiyatlardan daha yukarı bir ücretlendirmeniz bulunmaktadır. Bu fark da ürünlerin ve servisin kalitesinden kaynaklanmaktadır. AVM’de asla piyasa malı bir şey kullanmadık, o yüzden binaya EEC’den başka hiçbir marka ve model ürün dahil ettirmedik, bundan dolayı yangın algılama ve güvenliği konusunda %100 bir başarımız var.

Detaylı referans kitabımız için lütfen bize ulaşın

Bize Ulaşın