Başarı Öyküleri

Swissotel The Bosphorus, İstanbul

Swissotel The Bosphorus, İstanbul

Swissôtel İstanbul The Bosphorus İstanbul'daki lüks oteller arasında en iyi Boğaz manzaralarından birine sahiptir. Açık ve kapalı yüzme havuzları bulunan 5 yıldızlı otel, The Leading Hotels of The World'den biridir. Singapur merkezli Raffles International tarafından yönetilen 497 odalı Swissôtel İstanbul, Dolmabahçe Sarayı ve Boğaz manzaralı bir tepede yer almaktadır.

EEC’nin Rolü

EEC, Swissôtel projesinde yangın alarm sistemlerinin kurulması işini gerçekleştirmiştir. Söz konusu sistemlerin mühendislik, malzeme temini ve devreye alma hizmetleri EEC tarafından yapılmıştır. Sistem tasarımı ve malzeme seçimi EN54 standartlarına uygun olarak yapılmıştır. Sistemin periyodik bakımları da EEC tarafından yapılmaktadır.

Teknik yaklaşım

Bu binada kullanılan cihazlar ileri teknoloji yangın alarm ve duman kontrol sistemi olan Edwards ürünleri arasından seçilmiştir.

Zon bazında alarm ve arıza bilgileri görsel olarak bina mimarisi üzerinde bir mimik panel üzerinden anlık olarak görülebilmektedir ve duman kontrolü için damper, fan vb. mekanik cihazlar mimik panel üzerinden kontrol edilebilmektedir.

Alarm ve arıza yönetiminin gerçekleştirildiği ve PC ekranından görsel izlemenin yapıldığı bir yazılım olan Fireworks Grafik İzleme Yazılımı ile sistemin tek noktadan yönetimi sağlanmaktadır.

Detaylı referans kitabımız için lütfen bize ulaşın

Bize Ulaşın