Başarı Öyküleri

Milat Halı Fabrikası, Gaziantep

Milat Halı Fabrikası, Gaziantep

Milat Halı, Gaziantep-Şehitkamil’de bulunan 50 bin metrekarelik kapalı alanı olan tesislerinde üretimlerini sürdürmeye devam etmektedir. Milat Halı, ürünlerini yer döşemesinin ötesinde dekorasyon aracı olarak görmekte ve kendi bünyesinde bulundurduğu tasarım ekibi ile eşsiz desenleri, modern dokuma teknikleriyle halılara işleyerek, her beğeniye uygun ürünler sunmaktadır. Kendine özgü çizgisi ve kullandığı farklı iplikler ile `yenilikçi` ve `sıradışı` bir marka olarak sektörde iddialı bir şekilde yerini almıştır.

EEC'nin Rolü

EEC, Milat Halı Gaziantep Fabrika projesinde Yangın Algılama ve Alarm Sistemi çözümleri sunmuştur. Sunduğu çözümde, tesisin tüm gereksinimleri ve prosesten kaynaklı özelliklerini dikkate alarak uygulamalar yapmıştır.

Teknik Yaklaşım

Yangın Alarm Sisteminin ana çatısını SECURITON SecuriFire Yangın Algılama ve Alarm Sistemi oluşturmaktadır. Kontrol noktasında 2 çevrim (loop) kontrolünü sağlayabilen panel tasarımı yapılmıştır. Tesis genelinde yaklaşık 200 adet SecuriFire’ın gelişmiş multi-criteria dedektörleri bulunmaktadır. Tesisin, tavan yüksekliğinin fazla, ortam koşullarının zorlu, klasik yöntemlerle duman algılamasının yapılamayacağı kısımlarında ise erken algılama yapılabilmesi için 34 adet ASD aktif hava çekmeli duman dedektörü kullanılmıştır.

Detaylı referans kitabımız için lütfen bize ulaşın

Bize Ulaşın