Başarı Öyküleri

Iron Mountain, Silivri - İstanbul

Iron Mountain, Silivri - İstanbul

Iron Mountain; 1951 yılında New York’ta kurulmuş olan kayıt saklama ve yönetimi, veri koruma ve kurtarma, bilgi imhası hizmetlerini sunmaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar için iş kayıtları, elektronik dosyalar, tıbbi veriler, e-postalar vb. milyarlarca bilgi varlığını yönetmektedir. Firma, dünya çapında her büyüklükten ve farklı sektörlerden kuruluşlara hem dijital hem de fiziksel biçimlerdeki bilgilerin korunması ve muhafaza edilmesiyle ilgili maliyetlerin ve risklerin azaltılması konusunda yardımcı olmaktadır.

Fortune 1000 şirketlerinin %95'inden ve FTSE 100 şirketlerinin %85'inden fazlasına hizmet veren firma, dünya çapında 21.000 uzman istihdamı ve 1000'den fazla tesis, 10 veri merkezi ve 3500 taşıt içeren bir altyapı ile çalışıyor. Her geçen gün artmakla birlikte, şu an 12 milyon metreküp kağıt kayıt, 10 milyar e-posta, 65 milyon bilgisayar yedekleme kaseti, 2,5 milyon PC ve 20.000 sunucudan fazlasını korumaktadır.

EEC'nin Rolü

EEC, Iron Mountain’a 2005 yılından beri hizmet vermektedir. EEC’nin hizmetlerinden memnun olan Iron Mountain, 2013 yılında Silivri’deki yeni tesisinin yangın güvenlik ve alarm sistemleri için yine EEC’yi tercih etti.

Iron Mountain; sakladığı dosyaların gizliliği ve yüksek güvenlik ihtiyacı, dosyaların kağıt olması nedeniyle yangın riskine karşı yüksek hassasiyet gerektirdiği için, üst düzey yangın ve güvenlik sistemlerinde uzman olan EEC’yi tercih etti.

Teknik Yaklaşım

EEC, Iron Mountain Sillivri binasının üst düzey güvenlik ihtiyaçlarına, yangın algılama sistemi olarak Edwards EST3 ve Vesda VLP400 sistemleriyle çözüm sundu. Iron Mountain’in her katı yaklaşık 4000 m²‘lik 3 katlı binasının güvenliği için her katta 2’şer adet olmak üzere toplam 6 adet Vesda dedektör ve yemekhane, araç boşaltma, teknik odalar gibi bölümlerin yer aldığı bodrum katta ise noktasal tip yangın dedektörleri kullanıldı.

Tesise eklenen yeni binalar, müşteri ihtiyaçlarının artması ya da değişmesi gibi sebeplerle; sistemin de genişlemeye ve güncellemeye müsait alt yapısı ve EEC’nin üst düzey mühendislik deneyimiyle sistemde zaman zaman değişiklikler ve eklemeler yapıldı.

Detaylı referans kitabımız için lütfen bize ulaşın

Bize Ulaşın