Basın Bültenleri

EEC’den Geleceğin Güvenlik Teknolojisi S2 Security Semineri

EEC’den Geleceğin Güvenlik Teknolojisi S2 Security Semineri

EEC, Amerikalı yeni iş ortağı S2 Security Güvenlik Yönetimi Sistemlerini tanıtmak için 17 Şubat 2016’da The Marmara Taksim Oteli’nde bir seminer düzenledi. Türkiye’nin önde gelen firmalarının Güvenlik ve IT Müdürlerinin katıldığı seminer büyük ilgi gördü.

EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Yanık, EEC'yi tanıtan açılış konuşmasının ardından S2 Security ürün programını takdim etmek üzere sözü S2 Security Başkan Yardımcısı Todd Smith'e bıraktı. Smith, "S2 Security tamamı Amerika'da üretilen, ödüllü bir geçiş kontrol, video güvenlik ve mobil güvenlik yönetimi ekosistemidir. Ürünlerimiz 14 yıldan beri 24.000'in üzerinde sistemde, 70'ten fazla ülkede kullanılmaktadır. Tek kutuda entegre video ve geçiş kontrol çözümleri sağlayan S2 Security NetBox sistemlerimiz %100 web tabanlıdır ve hiçbir yazılım yükleme veya sunucu/istemci lisans ücreti gerektirmemektedir." şeklinde konuştu. Smith konuşmasında ayrıca güvenlik teknolojilerinin geleceğinin web tabanlı sistemler olduğuna dikkat çekerek, yeni kurulacak S2 Security sistemlerinin işletmelerde var olan kamera ve kart okuyucularıyla uyumlu çalışabildiğinden de bahsetti.

İkinci oturumda S2 Security'nin Dolmabahçe Sarayı, Etihad Havayolları, Pfizer, UBS ve Twitter gibi finanstan ulaşıma, ilaçtan teknolojiye dünya çapındaki büyük referans projelerinde uygulanan sistemleri detaylarıyla anlatıldı.

Seminerin son bölümünde S2 Security Satış Direktörü Lars Pedersen, S2 Security ile ücretsiz olarak sunulan "Mobile Security Officer" iPad uygulamasının gösterimini yaptı. Internet üzerinden Amerika'daki ofislerinin güvenlik kameralarının canlı görüntülerine ve geçiş kontrol sisteminde kayıtlı olayların görüntülerine anında ulaştı. Acil durum tahliyelerinde etkin bir şekilde insan taraması yapan modülün tanıtımının ardından seminer soru-cevap kısmı ile son buldu.

Bilgitay Çelik
Ürün Yöneticisi
EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri
H. Z. Türkkan Sok. Famas Plaza A16,
Okmeydanı, Şişli 34384 İstanbul, Türkiye
Telefon: 0212 320 1626
Faks: 0212 320 1636
E-posta: ebks@eec.com.tr

EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri, orta ve büyük ölçekli yapılarda yangın, güvenlik, geçiş kontrol, kapalı devre televizyon ve bina otomasyon sistemlerinin üst düzey entegrasyonunda deneyimli bir zayıf akım sistemleri firmasıdır. EEC 30 yılı aşkın bir süredir tasarım, uygulama ve satış sonrası hizmetleriyle müşterilerine komple çözümler sunmaktadır.