Basın Bültenleri

35 Yılı Geride Bırakan EEC, WIN Eurasia Fuarı'nda Müşterileriyle Buluştu

35 Yılı Geride Bırakan EEC, WIN Eurasia Fuarı'nda Müşterileriyle Buluştu

EEC Ekibi, Beylikdüzü TÜYAP’ta 15 - 18 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen WIN Eurasia Electrotech Fuarı'nda misafirlerini ağırladı. Fuarda, can ve mal güvenliği için gereken yangından korunma ve güvenlik ihtiyaçlarına yönelik son teknoloji ürünlerini tanıtan EEC, ziyaretçilerin sorularını uzman kadrosuyla yanıtladı.

Stantta “Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri” köşesinde tanıtılan Securiton ADW 535; DWH Dinamik Isı İzleme (Dynamic Heat Watch) algoritması sayesinde hatalı alarmları önlemesi ve ağır ortam koşullarına karşı yüksek çalışma performansı sunmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Özellikle gaz ve petrol endüstrisinde üretim yapan tesisler, kimyasal üretimi yapan tesisler, araç bakım veya yükleme alanları, kablo tünelleri, karayolu tünelleri gibi çok çeşitli ve zorlu alanlarda da diğer sistemlerin yapamadığını yaparak algılama ve hayat korumayı sağlayabilen ADW 535, tesis yöneticileri ve ISG uzmanı ziyaretçilerin takdirini kazandı. “Duman Algılama”” tarafında ise; CMOS görüntüleme teknolojisi ile farklı açılardaki birden fazla alıcıyla erişim sağlayıp 3 boyutlu hacimsel koruma sunabilen Xtralis’in geliştirdiği OSID (Open-area Smoke Imaging Detection), fuarın favori ürünlerinden biri oldu. EEC’nin “CCTV” köşesinde uygulamalı olarak sergilediği Macroscop Video Yönetim Yazılımı ise; sınırsız sayıda IP kamera, sunucu ve iş istasyonu ile her boyutta kameralı güvenlik sistemi oluşturma imkanı sunan bir ürün. Yazılım, akıllı modüller ile çeşitli güvenlik görevlerini çözmeye izin veriyor. İnsan Sayma, Plaka Tanıma, Yüz Tanıma, Kalabalık Takibi, Şüpheli Arama, Yüksek Ses Algılama, Sabotaj Tespiti, Sıcaklık Haritası, Ses Alarmı, Kuyruk Sayımı, Duman ve Yangın Takibi, Terk Edilmiş Nesne vb. özel analizlere göre ileri düzey video analizi yapabilen Macroscop bir çok sistemle entegre çalışabilme yetenekleri ile özellikle güvenlik ve bilgi işlem gibi departman yöneticilerinin ilgi odağı oldu.

Fuarda ağırlıklı endüstriyel ihtiyaçlara yönelik ürünlerini sergileyen EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri aslında endüstriyel tesislerden plazalara, hastanelerden avm’lere, spor tesislerinden eğitim kurumlarına, tarihi yapılardan otellere, tünellerden havalimanlarına kadar uzanan geniş bir alana hizmet veriyor. Ancak yapıların kullanım türü, büyüklüğü, mimari özellikleri vb. detaylarına göre güvenlik ihtiyaçları da ciddi farklılıklar gösteriyor. Bu sebeple EEC, öncelikle yasal zorunlulukları dikkate alarak kapsamlı keşifler gerçekleştiriyor, klasik sistem kurulumlarından ziyade projeye özgü mühendislik çözümleri uyguluyor ve entegre çalışabilir sistemleriyle üst düzey verimlilik sağlıyor. EEC, zengin ürün çeşitliliği ile yangın algılama ve alarm, CCTV ve video kontrol, geçiş kontrol, seslendirme ve acil anons, duman kontrol ve tahliye, otomatik yangın söndürme, gaz algılama ve alarm, acil durum aydınlatma, hemşire çağrı sistemleri, toplantı ve konferans sistemleri gibi akıllı bir binada bulunması gereken çeşitli sistemleriyle müşterilerine güvenlik ve konforu üst düzeyde sunuyor.

Sektörde “iyi mühendislik ve doğru çözüm” ifadeleriyle özdeşleştirilen EEC, 35 yılı aşkındır bilgi birikiminin gücüyle Türkiye çapındaki en büyük projelere imza atmanın gururuyla hizmet vermeye devam ediyor.