Kurduğumuz Sistemler

EDWARDS Duman Kontrol Sistemi

EDWARDS Duman Kontrol Sistemi

Duman tahliye kontrol sistemleri yangın olan mahaldeki dumanın kontrol altında tutulması ve diğer güvenli bölgelere yayılmadan binadan tahliyesinin sağlanması amacıyla kurulurlar. Bir binada yangın algılama ve alarm sisteminin kurulması ne kadar önemliyse duman tahliye panellerinin oluşturulması da o kadar önemlidir.

Yüksek iş merkezleri ve rezidans binalarında, oteller, hastaneler ve alışveriş merkezlerinde can ve mal güveliğini tam anlamıyla sağlayabilmeniz için duman kontrol ve tahliye sistemleri gereklidir.
Biz sizin bu ihtiyaçlarınızın hepsine yerel ve uluslar arası standartlara bağlı kalarak cevap veriyoruz.

EDWARDS ile Duman Kontrolü

EDWARDS ürün ailesi, binlerce algılama ve kontrol noktası bulunan, çok sayıda yangın kontrol panellerinin network çalışması gereken, diğer bina sistemleriyle entegrasyonun yoğun olduğu büyük ölçekli ve karmaşık duman kontrol yönetimine ihtiyaç duyulan projelerde benzersiz çözüm olanakları sunmaktadır.

EST3 Yangın Kontrol Panelleri duman kontrolüne yönelik tasarımları, esnek programlanabilme özellikleri ve sahip oldukları dünya çapındaki sertifikasyonları (UL, LPCB vb.) ile her büyüklükte duman kontrol sistemleri kurulmasına olanak sağlamaktadır. Yangın alarm sistemiyle tam bir entegrasyon içinde oluşturduğumuz duman kontrol sistemlerinde en zorlu duman tahliye senaryolarını gerçekleştirebiliyoruz.

EDWARDS ilk yangın alarm zilini üreten Robert Edwards tarafından 1872 yılında kurulmuş ve dünyanın en büyük yangın alarm sistemleri üreticilerinden biri haline gelmiştir. Yangın alarm sistemlerine getirmiş olduğu yenilikler ve yüksek kalitesi ile en iyi yangın alarm sistemlerinden biri olarak tanınmaktadır. 20 seneye yakın bir süredir distribütörlüğünü yaptığımız EDWARDS ürünleriyle birçok yurtiçi ve yurtdışı projelerimizde duman kontrol ve tahliye sistemlerini mimik paneller ya da EST3 panellerle tasarlamış ve başarıyla uygulamış bulunuyoruz.

Entegrasyon

Duman tahliye kontrol sisteminin de üzerine kurulduğu EST3 platformu, temel işlevi olan yangın algılamanın yanında, bina içi acil durum otomasyon sistemi kimliği taşıyan dünyadaki ender sistemlerden biridir. Sistem aynı zamanda

  • Acil durum anons ve sesli tahliye
  • İtfaiyeci telefonu haberleşmesi
  • Söndürme sistemleri kontrolü
  • Güvenlik alarm sistemi
işlevlerine de sahip olup tüm bu işlevler için de sertifikasyonu bulunmaktadır.